Egykezes súlyzók nem hiányozhatnak egyetlen otthoni edzőteremből sem. Csak vegye őket a kezébe, és azonnal elkezdheti a gyakorlást és az erősítést sokféle módon. Az erőnléti vagy a teljes test edzést részesíti előnyben? Mindenesetre az egykezes súlyzók nélkülözhetetlen társai lesznek.
Nem számít, hogy rendszeresen látogatja -e a fitneszközpontot, vagy inkább otthon edz, a kényelem és az időhiány miatt. Egykezes súlyzókkal könnyen és gyorsan szilárdabb testet és megfelelő izmokat szerezhet. Mindössze annyit kell tennie, hogy elsajátít néhány alapvető gyakorlatot, és rendszeresen megismétli őket.
Bicepsz Ütés - Ez az egyik legalapvetőbb gyakorlat, amelyben rendszeresen váltogatja mindkét kezét. Ülve vagy állva is gyakorolható. Hasonló változat az úgynevezett kalapácsos emelés, amelyben mindkét kezét egyszerre emeli a vállához.
Tricepsz nyújtás - nagyon hatékony gyakorlat, amelyet álló, ülő és fekvő helyzetben gyakorolnak. Engedje le mindkét kezét derékszögben a fej mögött lefelé, miközben ismét lefekszik, emelje fel a súlyzókat felváltva a felfelé és a fej mögé, hogy a karok V betűt képezzenek.
Nem csak a kezdők tapinthatnak sokféle súlyú és formájú súlyzót. Tehát ismételjük meg a súlyzók alapvető felosztását feldolgozás és súly szerint:
1. A súlyzókat aerobikhoz, fitboxhoz stb. Általában két darabban értékesítik, súlyuk leggyakrabban 0,5 kg és 3 kg között van. Gorilla Sports súlyzókészlet aerobikhoz tokban, 12 kg
2. Univerzális súlyzók - súlyuk rögzített, 2 kg -tól 60 kg -ig. Általában ergonomikus formájú fogantyúval rendelkeznek, csúszásmentes bordákkal. Ebbe a kategóriába tartozik például a kettlebell.
3. Állítható súlyzók - egy súlyzóból és egy súlycsoportból áll. Előnyük, hogy a súlyokat a jelenlegi állapotának és teljesítményének megfelelően állíthatja be.
Vásárolhat egy egész súlyzókészletet is, általában 2 db 2,5 kg -os, 2 db 5 kg -os és 2 db 7,5 kg -os súlyzót ajánlunk.
Hozzászólások a cikkhez (0)